VIETE, ŽE...?

Viete, že masáž vyvoláva v tele miestnu, celkovú a vzdialenú reakciu? Ide o veľmi dôležité a zložité procesy, ktoré sa odohrávajú až na úrovni mozgovej kôry a podmozgových žliaz. Miestny účinok sa prejavuje na koži, šlachách, v kĺbových puzdrách, v krvnom riečisku, lymfatickom systéme a perfiérnom nervovom systéme.  

Viete, že masách mechanicky odstraňuje zrohovatené vrstvy kože, čím sa uvoľnia vývody mazových a potných žliaz? Podporuje sa prekrvenie kože, dosahuje sa urýchlenie vyprázdňovania povrchových žíl a lymfatických ciest, znižuje sa tvorba kŕčových žíl. Priaznivým odtokom žilovej krvi sa urýchľuje odstránenie nepotrebných produktov látkovej výmeny. V hlbších tkanivových vrstvách možno rozrušiťť zrasty a čiastočne zabrániť ukladaniu tukov. V svalových tkanivách sa dosahuje podľa potreby zvýšenie alebo zníženie svalového tonusu, zvýšenie svalovej výkonnosti, zníženie bolestivosti a zlepšenie funkcie.

Viete, že celkovým dosiahnutým účinkom zlepšuje prietok krvi na perifériu? Urýchlenie toku žilovej krvi sa priaznivo prejaví na činnosti srdca. Nastáva prekrvenie telových orgánov, zlepšuje sa výmena kyslík a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy.

Viete, že masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú a duševnú výkonnosť, spánok a celkový nervový systém? Vzdialené účinky sú sprostredkované reflexne na podmozgové žľazy, vnútorné orgány a nervovú sústavu. Po aplikácii kvalitnej rekondičnej masáže dochádza k značnému osvieženiu tela, ako aj k osvieženiu ducha. Tento účinok sa dá ešte zvýšiť pobytom v saune. Po takejto liečebno-relaxačnej procedúre je človek ako znovuzrodený.


 

 

PRAJEME VÁM

 

PEKNÝ DEŇ